LUJZA PDF Tlač Email

Inštruktorka kurzov

     Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript  

     0908/914 631 


 
Tanečná kariéra:

  • 10 rokov – súťažne latinsko-americké tance (vytancovaná kategória „A“)
  • 3 roky – učiteľ latinsko- amerických tancov (Štúdio K-Dance)
  • 1 rok - moderné a disco v tanečnej skupine RAKS,
  • 1 rok - hip-hop a scénické tance v tanečnej skupine EXTRÉM
  • od r.2005 - inštruktorka kubánskej salsy v B.Bystrici  
  • „začiatočník“ v Tango Argentino
 

     K salse som sa dostala úplne náhodou. Už dlhší čas som hľadala tanečný štýl, ktorý by bol viac spoločenskejší a prirodzenejší než latina, ale trošku viac rafinovanejší než dovolenkové Merengue.

     Prvý krát som videla salsu v klipe od Glorii Estefan, kde tancovali mladší, starší, menší, či väčší tanečníci spolu v jednom kruhu všelijaké frajerské kroky, ktoré som ešte v živote nevidela. Povedala som si, že to mali nacvičené a že nejde o žiadny špeciálny tanec, len nejaká naučená choreografia a zabudla som na to. Až neskôr som zistila, že to bola vlastne Rueda de Casino a tanec sa dá tancovať s hocikým bez nacvičovania.

      Môj prvý salsa „zážitok“ som si však doniesla až z Prahy (Bacardi Salsa Festivalu) z pred 4 rokov a ten zážitok trvá dodnes.

 

     Salsy sa totiž nedá nasýtiť. Zakaždým prídete na niečo nové a čím viac o nej viete, tým viac sa v tom lepšie cítite. Pre mňa je salsa nevyčerpateľný zdroj fantázie a energie, stačí sa len unášať hudbou a nič neriešiť. Je to fakt ako droga. Kto nevyskúša, nevie.

 

 

 

 

 

 
TOPlist